A do te mbyllet vendi? Pritet vendimi i Komitetit te Ekspertëve, ja çfarë ndodh

4209
0

Numrat e larta te rasteve te reja, humbjeve te jetes dhe situata e veshtire ne spitale ka vene ne alarm qytetarët qe po flasin keto dite se pritet serish një mbyllje e vendit.

Por, sa janë gjasat e një karantinete dyte?!

Ndonëse situata paraqitet tejet kritike dhe kufizimet e fundit nuk kanë sjellë asnjë përmirësim të shifrave, anëtarët e Komitetit të Ekspertëve përjashtojnë mundësinë e një mbylljeje të plotë.

Pas dy javësh kufizimesh në orarin e daljeve dhe mbylljen e shkollave në qytetet më të “nxehta” të virusit, sot pritej komiteti i ekspertëve të dalë me sugjerimet per kufizime shtesë por mesohet se mbledhja do te mbahet diten e neserme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.