‘Mburrej me ty’/ Ilir Vrenozi, Alketa Vejsiut: Ndihmo dajën tënd që endet rrugëve të Korçës i braktisur..

685
0

Alketa Vejsiu është një nga moderatoret me te mira të ekranit shqiptar.

Ilir Vrenozi, përmes një postimi në Facebook, ka publikuar foton e dajës së Alketës, i i cili sipas tij, është në gjendje të vështirë dhe i braktisur ku i kërkon prezantueses që ta ndihmojë.

Sipas Ilir Vrenozit, ai endet rrugëve të Korçës, pa shtëpi mbi kokë dhe pa njeri pranë.

Postimi i plotë i Ilir Vrenozit

ALKETA VEJSIU SI MBESA E KETIJ NJERIU NE FOTO TE LUTEM NDIHMOJE

Alketa Vejsiu, e bera kete foto per te te kujtuar qe ke nje njeri te gjakut tend ne Korçe qe po vuan…te lutem me dore ne zemer Une e kam patur dhe e kam mik prej vitesh, zoterine ne foto, dakort qe ai deshtoi ne jete, edhe eshte fillikat tani dhe i braktisur, foton e bera nga larg per te mos me pare ai, edhe per te mos u dukur kush eshte , por ti e di shume mire ke burre ne moshe te thyer krejt te braktisur , ke ne Korce… Te lutem Alketa kujtohu dhe kujdesu per te, , te lutem perpara se te ndihmosh femijet e botes ti besh me shtepi neper spektakle e mire bèn, por ndihmo gjakun tend te lutem ndihmoje, po vuan jashte mase, mua me vjen keq po shume keq , pavaresisht se atij ja beri koka, e braktisen te gjithe para 20 vitesh, por tani duhet ndihmuar te lutem po flinte ne shkallet e lulishtes, ska as per te ngrene as per te pire, te lutem ndihmoje, te lutem… per ate Zot nuk me tha asnje njeri te te them , po une e dija , sepse ai mbureshe per ty kur te shikonim ne TVArberia , kjo eshte MBESA IME me thoshte gjithmone, per Zotin…ndiheshe krenare per ty, te lutem ndihmoje te lutem eshte shume shume keq, te lutem per ate Zot , kujtohu per te, se do ta shperbleje Zoti , te lutem./noa.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.