Mbi 10 lëkundje sizmike janë regjistruar që nga mesnata

421
0

Më shumme s 10 lëkundje të lehta sizmike, me magnitudë 2.0-3.1 Rihter janë regjistruar që nga orët e para të mëngjesit të së enjtes në Shqipëri.

Lëkundjet sizmike ishin me epiqendër në zonën e Korçës dhe atë të Kepit të Rodonit.

Tërmeti i fundit është shënuar në Kepin e Rodonit dhe ka pasur një magnitudë 2.1 Rihter.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.