Mami im kishte mëlçine të dhjamosur. Ja çfarë piu ajo për pak ditë dhe mëlçia iu pastrua plotësisht!

782
0

Ndoshta keni dëgjuar se sa të shëndetshëm mund të jetë të hani arra, sepse në këtë mënyrë ju mund të parandaloni kushtet kardiovaskulare pasi ato ju ndihmojnë të kontrolloni nivelet e yndyrës në gjakun tuaj.

Për shembull, rrush të thatë pas dehidratimit, janë të lidhura me arra. Rrush të thatë tregojnë të jenë një ushqim shumë i shëndetshëm, si shumë arra, megjithatë sot ju do të mësoni mënyrat më të mira për të përgatitur një pije natyrore që është shumë efektive për ta kthyer trupin dhe për të parandaluar sëmundjen. Pra, shikoni se si duhet ta bëni është vërtetë e thjeshtë. Duhet të dish më shumë? Mbani leximin … Mos harroni të ndani këtë me miqtë tuaj.

Arra mund të konsumohet në disa lloje, ose si një shoqerues ne sallaten tuaj, kosin etj.
Ato jane një burim i madh i energjisë për shkak të përmbajtjes së tyre të lartë të karbohidrateve.
Ato janë të pasur me kalium.
Ato nxisin qarkullimin e gjakut.
Përfshin antioksidantë që luftojnë radikalët e lirë.
Shmang kancerin e zorrës së trashë.

Uji i rrushit te thate
Uji i rrushit mund të jetë një pije natyrale jashtëzakonisht e dobishme. Ajo gjithashtu përdoret si një ilaç natyral në shtëpi që nga cilësitë e shumta të rimëkëmbjes, pasi ndihmon në rikthimin e trupit dhe shmangien e sëmundjeve.Dhe nëse jeni një individ i cili nuk i pëlqen të konsumojë rrush të thatë, me këtë pije që ka një aromë të ndryshme ju mund të shijoni atë dhe të përfitoni nga vitaminat dhe mineralet që përmban.
Ndihmon për të zvogëluar ndotësit e organizmit tonë.
– Ndihmon detoksifikimin e mëlçisë.
– Kjo lejon tretjen e duhur të ushqimit

Receta:
Së pari lani rrush të thatë .
Pastaj vendosni ne zjarr 750 ml uje derisa te vloje.

Hiqeni ujin nga vatra dhe hidheni ne nje tas me rrush.
Pasi te ftohet pak vereni ne frigorifer dhe lereni 24 ore.

Nese dëshironi të pastroni trupin,pijeni cdo mengjes me stomakun bosh për të ndihmuar në pastrimin e trupit.Ju mund të konsumoni ujin e rrushit, gjatë gjithë vitit.

Burimi:/naturalmedicinehouse.com/

©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/