Lëkundet dhe Korça në 2020, tërmeti me thellësi vetëm 2km

1037
0

Një lëkundje tërmeti është shënuar pak minuta më parë në zonën e Korçës.

Sipas IGJEUM, fuqia e termetit ka qene 4.1 sipas shkallës Rihter, ndërsa epiqendra e tyre ishte 20 km në Lindje të Korçës dhe 6 km në Jug të Bilishtit.

Raportohet se thellësia fokale ka qenë 2 km.

Një tërmet me magnitudë 4.2 u regjistrua në detin Adriatik orët e para të mëngjesit të sotëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.