Lehtësime të tjera: Nga 11 maji makinat pa autorizim, ja kur hapen baret dhe restorantet, berberet dhe qendrat tregtare

964
0

Kryeministri Edi Rama ka publikuar planin e rihapjes duke nisur nga kjo e hënë, për tre javë me radhë për secilën kategori që përfiton nga lehtësimet e masave të vendosura për pandeminë e koronavirusit.

Por kreu i qeverisë ka dhe një mesazh. Ky plan do të ndryshojë thotë ai nëse dinamika ndryshon për keq.

“ TRE TË HËNAT E ARDHSHME DHE LEHTĒSIMET E ÇDO JAVE PAS TYRE

*Ky plan do të ndryshojë, nëse dinamika e epidemisë ndryshon negativisht”, shkruan Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.