Largimi i Donald Lu e Romana Vlahutin, “Dy gëzime në një ditë”

518
0

Këshilltari i Ilir Metës dhe një ndër veprimtarët e LSI, Dritan Kaba nuk është përmbajtur teksa ka komentuar përfundimin e mandatit të ambasadorit të SHBA në Tiranë Donald Lu por dhe të ambasadores së BE Romana Vlahutin.

Ai e ka cilësuar këtë ditë kur është bërë publik largimi i tyre si më të gëzuarën për shqiptarët.

Madje Kaba nuk ka mohuar se për të këto dy lajme janë dy gëzime në një ditë..

“DY GEZIME NE NJE DITE!

Kishte kohe qe shqiptaret nuk merrnin lajme te mira, aq me shume dy ne nje dite!

Perfundimisht do largohen dy njerezit qe e bene Shqiperine eprovete eksperimentesh dhe shqiptaret i kthyen ne kavie laboratori.

Nuk ka lajme me te gezuara se ikja e dyshes LU-VLLAUHUTIN!

Emerimi i pare nga BE shume domethenes dhe i shkelqyer.

Presim edhe emerimin nga DASH.

Puthja e tyre do na “mungoje” shume.

Pafytyresia e tyre, ne mbrotje te krimit te organizuar dhe kapjes se drejtesise nga sherbetori Rama, do jete nje kohe e kaluar.

Thefshi kemben qe te dy!

Korraca e mbrojtjes se kesaj klike ne pushtet eshte dobesuar shume.

Shqiptaret me te vertete do e mbajne mend kete date.

Neser ne proteste edhe per paudhesite e ketyre te dyve.(TemA)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.