Lamtumirë Dimër! Sinoptikanja jep lajmin e mirë për motin..

4585
0

“Me hapa te ngadalte po shkojme drejt pranveres” Keto jane fjalet e sinoptikanes Tanja Porja e cila u shpreh se nga kjo jave moti do te ndryshoje drejt rritjes se temperaturave.

Java ne të cilën sapo kemi hyrë, është e fundit e dimrit. Në fund të javës temperaturat do të rritën ndërsa në të gjithë vendin do të kemi ditë pranverore. Sipas sinoptikanes së meteoalb Tanja Porja, nuk do ketë më reshje dëbore dhe ngrica.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.