Lajme të këqija për motin, ja çfarë pritet këtë javë

1003
0

Moti javën e ardhshme pritet të sjellë rënie ndjeshme të temperaturave në vendin tonë.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon rënie të temperaturave, dhe ngrirjen e rrugëve në pjesën më të madhe të vendit.

Parashikimi:
Java e ardhshme, do të dominohet nga mot i kthjellët me vranësira kalimtare. Përgjatë luginave, do të shfaqet mjegulla lokale në orët e mëngjesit e të mbrëmjes.

Era, përgjithësisht do të ketë drejtim nga verilindja. Përkohësisht gjatë këtyre ditëve, do të fitojë shpejtësi. Zonat me erë më të fortë do të jenë ato bregdetare, lugina e Drinit dhe alpet.

Ndikimi i masave të ftohta, verilindore do të sjellë rënie temperaturash si në tabelë si dhe ngrica në rrugë në një pjesë të madhe të vendit. Ju urojmë një javë të bukur!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.