LAJM I TRISHTË – Ndahet papritur nga jeta një tjetër Artist i Madh Shqiptar…

92957
0

Thanas Konini nuk jeton më. Solisti i këngës “Dua më shumë Shqipërinë”, u nda jeta këtë të diel në moshën 71-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje.  

Konini ishte pjesëtar i Korit Lira, prej rinisë së tij. Ai do të mbahet mend për interpretimin si solist të këngëve “Dua më shumë Shqipërinë” dhe “O moj ti me sy të zinj”.