Lajm i mirë për Tiranën/ Rama firmos marrëvëshjen: 1 milion banorë do te marrin…

115
0

Qeveria shqiptare dhe Banka Europiane e Investimeve firmosën sot marrëveshjen me vlerë 80 milionë euro që do të shërbejë për të ndërtuar ujësjellësin e ri të Tiranës.
Nga projekti i ri përfitojnë 1 milion banorë e cila synon furnizimin me ujë të kryeqytetit 24 orë në 24. “Lajm i mirë për qytetarët e Tiranës.
Marrëveshja me vlerë 80 milione euro që nënshkruajmë me Bankën Europiane të Investimeve për të ndërtuar ujësjellësin e ri në kryeqytet. Projekti do u shërbejë gati 1 milion banorëve dhe synon të garantojë ujë të pijshëm cilësor”, njofton Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.