Lajm i mire. Ja dita kur kthehen reshjet e shiut ne vendin tone

531
0

Shqiperia eshte serisht nen valen e te nxehtit afrikan, por lajmi i mire eshte se nga dita e premte pritet qe temperaturat te ulen serisht.

Meteorologet parashikojne se gjate javes temperaturat pritet te shkojne 40 grade por nga dita e premte pritet qe te rikthehet moti me vranesira dhe reshje shiu.

Pritet qe nga dita e premte temperaturat te shkojne 32 grade dhe me vranesira ne vende malore dhe reshje te lehta shiu.

Ndersa fundjava pritet te kete mot me kthjellime.