Lajm i keq per maturantet, rritet mesatarja per t’u pranuar ne Universitet

611
0

Për të përmirësuar cilësinë e studimeve, mesatarja për të vazhduar shkollën e lartë dhe master është rritur. Për t’u pranuar në universitet, si në Bachelor ashtu dhe në Master, mesatarja është rritur nga 6.5 në 7.

Ky ndryshim është akoma më i madh në fushën e mësuesisë. Nxënësit nuk bëhen dot mësues pa mesataren 8.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.