Lajm i fundit/ Italia hap kufijte per te gjithe shqiptaret?

2354
0

Sipas dokumentit te publikuar në faqen e Ministrisë se shendetesise italiane, Shqipëria kalon në listën D bashkë me Kosovën dhe disa shtete të tjera si Maqedonia e Veriut apo Serbia.

Kjo mund të thotë se edhe shqiptarët nga Shqipëria që skane dokumente italiane mund të hyjnë në Itali si turistë.

Por per te qene me te sigurte le te presim nje konfirmim dhe nga autoritetet kompetente.

Nje tjeter ndryshim eshte se karantina per ata qe futen ne Itali nga Shqiperia behet 5 dite dhe jo 10 sic ishte me pare.

Per te pare dokumentin e plote te ministrise, ketu /shqiptari.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.