Ky femije 6-vjecar ne 2017 fitoi 11 milion $ ne Youtube me pershtypjet e tij per lojrat

784
0

Kanali ne youtube i nje femije 6- vjecar, Ryan ToysReview, ka fituar ne 2017, 11 milion dollar sipas Forbes.

Per tu pasur zili, nga femijet e shkollave elementare ne te gjithe boten, ne videot e perpunuar nga familja e tij, yll i ri i Youtub, analizon lojrat e reja te sapo dala ne treg.

Ai eshte renditur ne vend te tete ne klasisfikimin vjetor te Forbes per llogarite me fitimprurese ne Youtube.

Nje kanal ne Youtube nga familja e Ryan, ka gjeneruar 11 milion dollare te ardhura ne 2017, sipas personazheve me te paguar ne Youtube nga Forbes

Cdo dite, qe nga marsi i 2015, periudha qe u hap kanali i Ryan, hidhen video te reja. Llogaria lindi kur Ryan akoma 5 vjec, duke pare videot qe vogelushet e tjere benin per lojrat e ndryshme. Ai i kerkoi babait te tij se pse edhe ai te mos e bente nje gje te tille.

 

Ryan ToysReview filloi avash avash deri kur nje video e tij u be virale ne rrjet ne korrik 2015. Ne ate video Ryan hapte lodrat dhe i pershkruante ne nje kuti me 100 lodra te tipit makina te “Pixar” duke bere keshtu 800 milion shikime percjell shqiptari.net.

Kanali i tij tani le pershtypje per lodrat me te fundit ose produktet ushqimore per femij dhe videot zakonisht ofrojne komente te sinqerta dhe plot entuziazem te Ryanit me udhezimet e prinderve te tij.

.Sipas faqes The Verge, shikueshmeia e kanalit qe aktualisht ka nje publik 10 milion abonues, perktheht ne nje milion dollar te ardhura ne muaj nga reklamat.

Shiko pershtypjet e Ryanit per nje shperndares karramelesh/burimi shqiptari.net/