“Ky është Kaçi, na shpëtoi dje nga zjarret! As priti ta thërriste kush, mori traktorin dhe..

4
0

Kastrioti është një fermer nga zona e Çermës në Divjakë, i cili ka arritur të vërë nën kontroll flakët ditën e djeshme në Divjakë, duke i bërë frezë zjarrit me traktorin e tij.

Deputeti socialist Erion Braçe ka vendosur ta falenderojë publikisht, duke i dedikuar një postim në rrjetet sociale. Ai thotë se ndërhyrja e Kastriotit ishte vendimtare në ndalimin e flakëve që kërcënonin një pjesë të fshatit.

Reagimi i Braçes:

KY ËSHTË “KAÇI ME ZETOR”;

KASTRIOT MUÇA I ÇERMË SHKUMBINIT, NË DIVJAKË!

KAÇI NA SHPËTOI DJE;

Mbrojti Shënepremten nga përvëlimi!

Pa zjarrin që po i afrohej shtëpive, as priti ta thërriste kush, mori traktorin dhe BËRI FREZË DUKE I VENË KUFI ZJARRIT; SHPËTOI NGA FLAKËT LAGJEN JUGORE TË FSHATIT!

Kaçi është kështu!

Edhe në përmbytje, edhe në zjarre, është aty për të ndihmuar me MJETET E TIJ!

Ai e di sa mirenjohes i jam;

Por do doja qe cilido qe shpetoi dje,

ti jete mirenjohes sic e meriton!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.