Kush e ka rrogën më të lartë? Database e zbulon: Ja paga e Ramës, Metës dhe…

66
0

Së fundmi në rrjetet sociale po qarkullon një “database” me emrat e qytetareve dhe deklarimin e pagës së tyre.
Nga ky dokument nuk ka “shpëtuar” kryeministri Edi Rama, presidenti Meta apo edhe funksionarë të tjerë të lartë.

Më dokumentin që i përket muajit janar 2021, presidenti Meta ka një rrogë prej 257 mijë lekësh, ndërsa kryeministri Rama paguhet me 228 mijë lekë. 
Kreu i SPAK Arben Kraja merr sipas të dhënave të deklaruara në shtet 590 mijë lekë në muaj, kurse kryeprokurori Olsian Çela paguhet 320 mijë lekë në muaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.