Kursi i kembimit 20 dhjetor 2023/ Me sa shiten e blihen euro dhe dollari diten e sotme

4278
0

Sot më 20 dhjetor 2023, dollari amerikan blihet me 93.6 lekë dhe shitet me 94.6 lekë.

Euro blihet me 102.6 lekë dhe shitet 103.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 108.4 lekë, ndërsa në shitje me 109.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 118.8 lekë dhe shitet me 120 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69.8 lekë dhe në shitje me 71.2 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja: