Kura bimore kundër pagjumësisë, ankthit dhe stresit, Ylli Merja jep recetën

368
0

Ylli Merja ka treguar se bari i bletë është një bimë shumë e mirë për stemi nervor dhe jo vetem por edhe për sistemin tretës pra kundër fryrjeve të barkut, zorreve etj..

Ka antioksidant ne nje nivel te lartë që ndihmojne shume ne sistemin tretës dhe tretjen e dhjamit pasi ka dy lloje acidesh, atë klorogjenik dhe ate kafeinik. Ka limonene dhe flaminoide qe qetësojne shume mire sistemin nevor..

Per me teper ndiqni videon..