Kur nisin aplikimet per Lotarine Amerikane DV-2024

4429
0

Pyetjet e shpeshta qe behen kete periudhe: Kur mund ta dorëzoj aplikimin tim për DV-2024?

Përgjigje: Departamenti Amerikan i Shtetit ende nuk ka njoftuar se kur do të hapet periudha zyrtare e regjistrimit për DV-2024. Vitet e fundit, periudha e regjistrimit ka qene nga fillimi i tetorit deri në ditët e para të nëntorit.

Sipas gjasave edhe kete vit aplikimi per lotarine amerikane DV-2024 do te jete java e pare e tetorit.

Na ndiqni ne faqen Portali Shqiptari ne Facebook per t’ju perditesuar me daten e aplikimeve dhe te rejat e fundit mbi Lotarine Amerikane