Kur merr fund pandemia, flet Pëllumb Pipero: Vaksina jo me detyrim, por..

334
0

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka deklaruar ne emisionin Zone e lire se pandemia COVID-19 do të na shoqërojë të paktën edhe për 1 vit e gjysmë.

Por sipas Piperos, në fillim të vitit qe vjen, pritet të ketë një vaksinë që së bashku me masat parandaluese do të mundësojnë vënien nën kontroll të koronavirusit.

Pipero u shpreh po ashtu kundër përdorimit të forcës për të vaksinuar qytetarët, por ka thënë se disa grupe qytetarësh si mjekët dhe mësuesit janë të rekomanduar ta bëjnë vaksinën. “Masat karantinuese nuk i rekomandojmë më 14 ditë. 7 ditë janë të mjaftueshme për t’u mbrojtur. Kjo pandemi do na shoqërojë edhe së paku 1 vit e gjysëm. Besoj që në fillim të vitit që vjen do të kemi edhe një vaksinë, që do të mundësojë vënien nën kontroll më shpejt të virusit. Vaksina është zgjidhje e qëndrueshme. Jam kundër përdorimit të forcës për të bërë vaksinën. Por disa grupe qytetarësh si mjekët apo mësuesit janë të rekomanduar që ta bëjnë. Ankthi është aleati më i madh i këtij virusi dhe përjetimi me ankth e agravon virusin”, tha ndër të tjera virusi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.