Kur do lejohen udhëtimet brenda Europës? Kancelarja Merkel jep përgjigjen që nuk pritej

874
0

Çështja e lejimit të udhëtimeve brenda Europës, ndërkohë që kriza e shkaktuar nga koronavirusi po lehtësohet, nuk është akoma në rendin e ditës, ka deklaruar kancelarja gjermane, Angela Merkel.

Kancelarja e bëri deklaratën pas një konference video me kryeministrat e landeve gjermane.

Video konferenca ishte përqëndruar në lehtësimin e disa prej kufizimeve të vendosura në mes të marsit për të ngadalësuar përhapjen e virusit.

”Muzetë, kopshtet zoologjike dhe ekspozitat në të gjithë Gjermaninë do të rihapen, së bashku me shkollat fillore në shtetin më të populluar të West Rhine Westphalisë”, shtoi Merkel.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.