Kujdes! Mos lini shishe uji në makinë në këto temperatura të larta. Shikojeni kete video se cfare ndodh

53
0

Shihni se pak sekonda pasi shishja ndervepron me diellin del tym nga sedilja makines

Me rritjen e temperaturave dhe ardhjen e të nxehtit afrikan është rritur edhe numri i automjeteve që marrin flakë në ecje.

Faqja “Aksidente rrugore” në facebook ka ndarë një moment ilustrues, i cili tregon se si merr flakë një makinë vetëm përmes shishes së ujit në ndërveprim me temperaturën e lartë.

Nga video duket se kontakti i shishes plastike të ujit me copën që vesh sediljet e automjetit në diell, krijon probabilitet për zjarr brenda makinës.

Shishja e ujit ne nderveprim me diellin

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.