Kryeministri jep njoftimin per fundjavën: Dalja nga zonat e kuqe e ndaluar deri të hënën, ja se si do hapemi te henen..

623
0

Kreu i qeverise Edi Rama njoftoi diten e sotme përmes Facebook se pavarësisht hapjes më 1 Qershor kjo fundjavë na gjen përsëri të izoluar persa i perket daljes nga zonat e kuqe.

Ai tha se dalja nga zonat e kuqe do të jetë e ndaluar deri të hënën.

STATUSI
JA SESI DO HAPEMI NGA 1 QERSHORI DHE ÇFARË MBETET ENDE MBYLLUR NË NORMALITETIN E RI

🟢🔴 KJO FUNDJAVË DO TË JETË E LIRË PËR QYTETARËT DHE BIZNESET HAPUR, PËRFSHIRË EDHE LOKALET (JASHTË) APO PLAZHET VETËM PËR BANORËT E QYTETEVE BREGDETARE, NDËRSA DALJA NGA ZONAT E KUQE E NDALUAR DERI TË HËNËN🚫

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.