“Komshi e kemi patur dhe dimë ca gjëra”, gruaja gjatë takimit me Sali Berishës i habit të gjithë

77
0

Në ‘Foltoren’ e Sali Berishës ,ditën e djeshme në takimin e tij me gratë e vajzat në Tiranë, vëmendjen e tërhoqi një grua me emrin Zyra Sorra. Gjatë ‘rrëfimit’ të saj para Berishës ajo thotë se ka nxjerrë tre herë nga makina kryeministrin Edi Rama ‘sepse i thash mbiemrin Sorra dhe e tronditi’

Deklarata e demokrates:

“Kemi vitin 98 kur më morën peng SHIK-u i Fatos Klosit e më hodhën andej. Erdhën gazetarë të huaj dhe gazeta Vatra shkroi shumë për mua. Më 11 do të mblidhemi, po me 12 çfarë revolucioni më pret mua? Unë s’dua punë, as më jep këtë apo atë, unë jam e revolucioneve. S’kisha frikë kur shkova edhe atje tek panairi i punësimit që ishin të gjithë ministrat, vetë e mora iniciativën, prita që Edi të dilte jashtë, ishte shumë i gjatë e ashtu por e nxora nga makina nja tre herë, sepse i thashë mbiemrin Sorra. Ai mbiemër e tronditi një çikë se komshi e kemi patur dhe dimë ca gjëra”, tha ajo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.