Komiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat kufizuese, ja cfare u vendos per ditet ne vijim

580
0

Komiteti Teknik i Ekspertëve diten e sotme në një deklaratë për mediat tha se do të vijojnë pa afat masat e marra kufizuese më parë për ndalimin e përhapjes së COVID-19.

Do të vazhdojë:

Të ndalohen grumbullimet me më shumë se 10 persona në vende të hapura dhe të mbyllura

Të ndalohen mbledhjet partiake dhe tubimet

Të ndalohen konferencat, ceremonitë e festave, ceremonitë martesore dhe organizimet përtej atyre familjare të ceremonive mortore, deri në një urdhër të dytë”

Do të vijojë:

Kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri në orën 06:00, përjashtim emergjencat dhe rastet e punës.

Kufizimi i bareve, restoranteve përvec shërbimeve delivery

Administrata me punën në shtëpi.

Mësimi online në universitete.

Mësimi i alternuar në shkolla.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.