Kjo grua e re ndjeu diçka që i lëvizte në gojë duke bërë dush. Kur e pa veten në pasqyrë, U TMERRUA.

915
0

Daniela Liverani është një vajzë 24 vjeçare, e cila vjen nga Edinburgu, Skocia. Ajo i do udhëtimet nëpër botë dhe viziton vendet ekzotike dhe te largeta. Kohët e fundit, ajo ishte në një udhëtim në Azinë Juglindore. Ndërsa ishte në Azi, ajo kishte rënë nga një motoçikletë. Nuk u dëmtua rëndë, por filloi të kishte gjakderdhje nga hunda pas aksidentit.

Kur u kthye në Skoci, ajo vuri re se gjakderdhet nga hunda ishin duke u përkeqësuar dhe po beheshin më të shpeshta. Ajo mund të ndiente se kishte diçka ne hunde , por ajo supozonte se ishte vetëm një mpiksje gjaku. Çuditërisht, një ditë kur po bente një dush, ndjeu një masë të ngjitshme që prek buzët e saj. Ajo doli nga dushi të shikonte në pasqyrë.

Ajo nuk mund të besonte atë që pa – kishte një masë të madhe, që dilte nga hunda e saj. Pastaj ajo menjëherë kuptoi se kishte një lloj krijesë që jetonte në trupin e saj.

Ajo vuajti shumë pasi kishte shume dhimbje, ndërsa mjekët po përpiqeshin të tërhiqnin krijesën e cuditshme nga hunda e saj me doreza kirurgjikale.

Daniela ishte shumë kuriozë, kështu që ajo i pyeti mjekët se çfarë do të kishte ndodhur nëse krijesa do kishte vazhduar të jetonte brenda saj. Përgjigja e mjekëve ishte jashtëzakonisht e bezdisshme: do të kishte përfunduar në rrugën e saj drejt trurit të saj dhe do të ushqehej me të.

Historia e kësaj vajze është e mjaftueshme për të dërguar një drithërimë në trup. Shushunja ishte në të vërtetë duke i pirë gjakun, pa u vënë re dhe mund i kishte marre jeten. Kjo është arsyeja pse gjithmonë duhet t’i kushtojmë vëmendje më të madhe kur udhëtojmë në vende të huaja, sepse ka kafshë që nuk i njohim, madje edhe disa mikroskopë që mund të jenë vdekjeprurëse.

Burimi:cuisineandhealth.com

©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/