Kjo foto po bën namin, cifti flen në shtrat 5.5 metra me të gjithë fëmijët e tyre. Motivi lë pa fjalë…

1629
0

Një ish-lojtar i rugby-t nga Belfast dhe gruaja e tij, një mësuese e joges, ndajnë shtratin e tyre prej 5.5 metrash me 4 fëmijët e tyre. Kjo është një praktikë që mund të duket e pazakontë për shumë njerëz, megjithatë, këta prindër sigurojnë që në sajë të këtij aranzhimi të ri në dhomën e gjumit, netët janë bërë më të këndshme dhe argëtuese.

Ryan dhe Kim Constable gjeneruan shumë komente kur ata ndanë mënyrën e tyre të trajtimit të netëve të familjes në rrjetet sociale: Një shtrat prej 5.5 metrash. Çifti ka katër fëmijë, Corey 11-vjeçar, Kai 9-vjeçar, 6-vjeçaren Maya dhe Jack-un 5-vjeçar.

Tani të gjashtë ndajnë një shtrat gjigant, i cili është projektuar nga të dy prindërit për të gjithë anëtarët e familjes, shkruan ShkodraNews. Një dhomë e gjërë, një krevat dopio dhe një shtrat mbretëror, janë përbërësit e përsosur që u kanë lejuar atyre të ndryshojnë rrugën për në shtrat.

Sigurisht, të gjithë do të pyesin se nga vjen kjo ide. Gjithçka u gjenerua nga djali më i madh, Corey. Një ditë ai tha se kur ishte më i vogël, shumicën e kohës flinte me prindërit e tij. Kjo gjë nxiti një valë xhelozie dhe pyetje nga tre fëmijët më të vegjël.

Dinamika tashmë ishte themeluar, ndërsa fëmijët rriteshin, ata u zhvendosën në dhomat e tyre dhe vetëm foshnja e porsalindur ndante dhomën për të fjetur me prindërit e tyre.

Ajo që ata nuk kishin marrë parasysh ishte fakti se edhe dy fëmijët më të mëdhenj donin të flinin me nënën dhe babanë e tyre, shkruan ShkodraNews. Dhe kështu ata vendosën të krijonin një shtrat super të madh që ata të mund të ndajnë gjatë gjithë natës, duke lexuar tregime, duke luajtur dhe duke folur për ditën e kaluar, deri në kohën për të fjetur.

Fotografia në të cilën ju shihni paraqitjen e re të dhomës së gjumit ka krijuar shumë komente, deri në atë pikë sa disa media kanë kontaktuar me nënën, duke i kërkuar asaj nëse mund të japë më shumë detaje rreth këtij zakoni të ri familjar.

“Disa njerëz priren të mendojnë se ju përfundoni së qeni një prind në 8 të mbrëmjes, kur fëmijët shkojnë në shtrat, ata duhet të lihen vetëm në një dhomë të errët dhe të flenë gjatë natës…”, thotë Kim.

Ajo gjithashtu shpjegon se në shtëpinë e tyre, për shumicën e gjërave nuk ka rutinë të vërtetë, gjithçka bëhet në mënyrë të natyrshme.

Intimiteti i një çifti?

Një prej shqetësimeve më të mëdha të njerëzve që panë fotografinë e tyre ishte të pyesnin se si dy prindërit kishin kohë për veten e tyre.

Gjithashtu gjatë intervistës, Kim shpjegoi se me fëmijët e tyre kanë folur gjithmonë hapur për këto tema dhe, shpesh, shkojnë për të fjetur së bashku në dhomën e miqve për momentet e intimitetit “vetëm të rriturit.” Përveç kësaj, përpiqen të krijojnë hapësirë ​​për të kaluar kohën së bashku, një ditë në javë të hanë darkë ose mëngjes vetëm.

Çfarë mendoni për këtë familje të bukur? Lini një koment dhe mos harroni të ndani me miqtë tuaj. /Përshtati: ShkodraNews