Kini kujdes! I nxehti afrikan në Shqipëri, ja zonat ku temperaturat do të shkojnë mbi 35°C

32
0

Moti gjate ditës se sotme parashikohet të nisë i kthjellët me vranësira mesatare kryesisht në veri e verilindje. Në këto zona do të ketë dhe reshje shiu e shtrëngata lokale. 

Era do të fryjë nga juglindja e verilindja e lehtë e mesatare në bregdet e në male.

Valëzim në dete të forcës 2 dhe 3 ballë. 

Temperaturat parashikohen:në zona malore 17 deri 32°C, në zona e ulëta 19 deri 36°C, në zona bregdetare 20 deri 34°C                                          

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.