Këto 6 simptoma tregojnë që Zorrët e juaj mund të jenë plot me parazitë! Ja se si mund t’i largoni ato këtë përzierje natyrale!

2316
0

Fëmijët janë më të prirur ndaj infektimeve parazitare në trupin e tyre, por edhe shumë të rritur mund të kenë edhe parazitë në zorrët e tyre. Ky është një problem i madh që mund të ketë pasoja serioze për shëndetin tonë nëse nuk trajtohet. Mjekët zakonisht përshkruajnë medikamente që duhet të eliminojnë krimbat, por megjithëse janë kryesisht të suksesshme, shumica e tyre kanë efekte të padëshirueshme.

SYMPTOMAT KRYESORE TË INFEKSIONEVE PARASITARE NË ZORRE JANË:
•barku i fryrë
•Erë e keqe nga goja
•fryrje të barkut pas vaktit
•humbja e oreksit
•të vjella
•kruarje në anus mukusit
•ënjtje në nivelin e syrit,
•migrenë
Njerëzit gjithashtu japin dëshirë duke ngrënë ushqime të tilla si bukë të bardhë, sheqer dhe produkte që përmbajnë sheqer, uthull, ushqime acidike si limon, ndër të tjera.
KARROTA
Grini 2 karrota dhe hani ato për të vrarë parazitët në zorrë tuaj dhe për të parandaluar infektimin e mëtejshëm.
LIMON DHE MENTE
Përzieni një filxhan me lëng frutash, kripë dhe lëng limoni dhe pini përzjerjen për të eliminuar infeksionet parazitare.
ARRE E KOKOSIT
Konsumoni arrë kokosit çdo ditë për një javë për të vrarë parazitët në stomak.
FARA LEMONI
Shkrini disa fara limoni në një paste, pastaj shtoni atë në një gotë me ujë dhe pini përzierje për të eliminuar parazitët.
DOMATE
Shtoni pak kripë dhe piper të zi në një domate dhe hani çdo ditë për të parandaluar infeksionet fungale dhe parazitare në trupin tuaj.
HUDHER
Përtyp disa thelpinj hudhër për të eliminuar në mënyrë efektive parazitët e zorrëve. Hudhra ka veti të fuqishme antibakteriale dhe antifungale të cilat mund të eliminojnë parazitët.

Burimi: /jerseydemic.com/
©gatuajshendetshem/ Përktheu: Edlira H./