Këta jane fëmijët e deputetëve që zgjodhën të studiojnë jashtë

734
0

Politikanët shqiptarë mbeten padyshim personat që ngjallin më shumë kuriozitet te njerëzit. Ata janë përfolur për shumë sfera të jetës. Por jeni kurioz të dini se ku studiojnë fëmijët e tyre duke qënë shumë të priviligjuar? Albeu.com ja’u përcjell më poshtë.

Kejda Ajazi – Ajo është vajza e ish – deputetes së Partisë Demokratike, dhe ish-ministres së Integrimit, Majlinda Bregu. Kejda në fakt është komentuar shumë në media për pamjen e saj fizike. Vajza e ish deputetes demokrate Majlinda Bregu para pak kohësh u larguar drejt Belgjikës ku po vazhdon studimet e larta. Ende nuk dihet se çfarë ka zgjedhur të studiojë Kejda.

Kleta Paloka – Ajo është vajza e madhe e politikanit Edi Paloka. Kleta është 22 vjeç, dhe ka studiuar në Hagë për “Të drejtë Ndërkombëtare – Tregtare.Në fakt Kleta siç duket edhe në foto është një vajzë shumë simpatike dhe e mirë.

Megi Topalli ka studiuar në shkollat më me emër në Francë. Ajo është diplomuar për ekonomi në “Universitetin e Strasburgut”, një nga universitetet më prestigjioze, ndërsa më pas ka vijuar studimet master në “Universite de Dauphine” në Paris, dhe tashmë ka mbrojtur doktoraturën në Nancy, “Universite de Lorraine”.

Mikeli, djali i Mimi Kodhelit, ministres së Mbrojtjes, që ndjek studimet dhe jeton në Firence të Italisë. /albeu.com/ http://www.albeu.com/showbiz/keta-jane-femijet-e-deputeteve-qe-zgjodhen-te-studiojne-jashte/385722/