Keni plane për fundjavë? Ja si pritet të jetë moti të shtunën dhe të dielen

68
0

Gjatë kësaj fundjave në vendin tone do të ketë ndikim të masave ajrore të nxehta. Këto do të sjellin në pjesën perëndimore të vendit orë të gjata me diell.

Në zonat malore kryesisht të shtunën vranësirat do të kenë tendencë zhvillimi. Këto në orët me temperatura më të larta do të pasohen nga reshje shiu e shtrëngata me rrufe të izoluara. Ditën e diel reshjet do të izolohen në verilindje.

Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet. Valëzimi i forcës 3 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.