‘Jam shqiptar’, vogëlushi i lindur në Zvicër nuk pranon ti thonë zviceran (Video)

334
0

Një video shumë interesante tregon sesi një vogëlush i lindur në Zvicër nuk pranon të quhet zviceran dhe këmbëngul se është shqiptar. 

“Unë jam shqiptar, por kam lindur në Zvicër”, shprehet i vogli.

“Po ti qenke zviceran atëherë”, i thotë i ati. “Jo”, ia kthen vogëlushi me bindje.

“Kur lind dikush në Kosovë është shqiptar/kosovar”, i thotë i ati.

“Jo, jam shqiptar”, vazhdon vogëlushi dhe shprehet se do më shumë Kosovën sesa Zvicrën duke bërë edhe shqiponjën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.