Jam 60 vjeç dhe kjo perime më pastroi mëlcine, largoi yndyrën nga trupi dhe pastroi plotësisht zorrën e trashë

975
0

Duhet të kujdeseni mirë për trupin tuaj, sepse është i vetmi vend ku duhet të jetoni. Kjo recetë përmban një nga perimet më të shëndetshëm në botë – panxhar. Gjëja më e mirë është se ju duhen vetëm 4 përbërës të thjeshtë. Ato përmbajnë sasi të mëdha të hekurit dhe janë një ushqim i mirë për të ngrënë nëse jeni me menstruacione. Shumë njerëz në mbarë botën përdorën panxhar për mijëra vjet për të trajtuar shumë probleme të ndryshme shëndetësore. Panxhari ka përmbajtjen më të lartë të hekurit, Jodi, vitamin B, hekur, fosfor, kalium dhe folate. Kjo perime super e shëndetshme ka përmbajtje të madhe mineralesh.

Përbërësit:
• 2-3 panxhar
• 2 qepë
• Vaj ulliri ekstra i virgjer
• uthull
• Kripë pak shije
1. Qërohet panxhari dhe zihet në ujë me pak kripë.
2. Pretini në feta të vogla dhe vendosini në një tas.
3. Prit qepë dhe përziejini me panxhar, pastaj shtoni pak vaj ulliri dhe uthull dhe pak kripë për shije.
Kjo sallatë e mahnitshme do të pastrojë zorrës së trashë dhe mëlçinë tuaj dhe do të përmirësojë edhe shikimin tuaj. Kjo do të thotë që ju duhet patjetër ta provoni me miqtë dhe familjen tuaj.