Italianët nuk ndalin duartrokitjet per shqiptarin në rrugët e Veronës

1580
0

Tenori i mirënjohur shqiptar Gëzim Myshketa ka performuar mbrëmjen e djeshme “Carmen” në Arena di Verona.

Ai është pritur me duartrokitje në rrugë nga qytetarët që po kalonin mbrëmjen në sheshin e qytetit. Ka qenë vetë Myshketa ai i cili e ka publikuar videon ku shihet se si qytetarët e duartrokasin dhe e komplimentojnë për performancën e dhënë.

“Nëse doni këndojmë sërish,”-thotë ai në video duke buzëqeshur, ndërsa nuk i ndalon falenderimet për duartrokitjet e publikut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.