Itali/ Edhe per sa kohë do ti mbajme maskat? Ja cfare thote Ministri Speranza

864
0

“Ne nuk duhet të ngutemi, do të duhet të mbajmë maskat brenda pak më gjatë, të paktën në një periudhë afatmesme”. Kjo u njoftua nga Ministri i Shëndetësisë, Roberto Speranza.

“Maskat nuk janë një çmim i madh për t’u paguar. Sapo shkencëtarët të na thonë, ne do të jemi në gjendje t’i heqim ato jashtë dhe, vetëm më vonë, në ambiente të mbyllura. Në një fazë tranzicioni nuk duhet të ngutemi dhe nuk duhet të – përfundoi ai – prish përpjekjet tona. Faktet “.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.