Ishin nisur per ne Shqiperi, 2 avione bejne ulje urgjente

2
0

Dy avionë të nisur drejt aeroportit “Nënë Tereza” në Rinas ka bërë ulje të detyruar në Itali.

Shkak është bërë moti i keq me rreshje të shumta shiu dhe era e fortë çka e ka bërë të pamundur uljen në pistën e Rinasit.

Një prej avionëve ishte nisur nga qyteti i Nisës në Francë, ndërsa tjetri nga Dortmundi në Gjermani.

Të dy avionët kanë devijuar fluturimin në ajër duke bërë ulje emergjente në Brindizi dhe Bari të Italisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.