Ish-deputeti socialist i nxjerr ‘sekretin’ Ramës: Ai vesh brekushe për t’u fshehur, ka 3 probleme shëndetësore…

2574
0

Ish deputeti socialist, Kastriot Islami komentoi takimin e kryeministrit Edi Rama me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Islami deklaroi se kryeministri Rama nuk e do intergimin, pasi duke mos u futur në BE ai do të ketë mundësi që të bëjë ‘zullume’ në vend.

Më tej Islami shpjegoi se kryeministri kur shkon që të takojë, zyrtarë të lartë në kuadër të Integrimit në BE, niset me “tre maska”.

“Rama nuk e do Integrimin. Mendon se duke mos u futur në BE mund të bëjë më shumë zullume këtu.Rama nuk merret me çështjen kryesore kur niset për të diskutuar mbi integrimin në BE, por niset me tre maska.

Maska e parë është maska e atleteve. Atletet ai a një sëmundje hernie diskale dhe nuk qëndron gjatë në këmbë, ka dhimbje, ndërkohë që e përdor si çështje marketingut. Po ta shohësh me vëmendje ai ka dhimbje dhe nuk qe ecën do të përfundojë me shkop.

Maska e dytë është ajo e brekusheve, ai i vesh për takimet në BE që zgjasin gjatë, edhe brenda por edhe jashtë. Kjo kam përshtypjen që kjo lidhet, ka pasur raste që janë nxjerrë foto me prostatën e tij. Në thelb është çështje prostate, pavarësisht se ai përpiqet që ta nxjerri si çështje modernizmi.

E treta lidhet me pikturat e tij. Është ajo zhgarravina se ato nuk janë piktura.

Ish reporter i këshillit të Europës, kisha marrëdhënie të ngushta. Ka disa shqetësime kryetari i PS-së. Pavarësisht se njerëzit e tij mundohen që ta maskojnë. Përdori këtë maskën e tretë, për ti thënë ky jam unë. Është për të ardhur keq, por në tetor nuk ka negociata.”- u shpreh Islami.