Infermierja Aurona Pelaj në gjendje të rëndë shëndetësore, flet i ati: Sot i mora një..

2317
0

Babai i infermieres, Aurona Pelaj, e cila dhunoi të moshuarën në Shtëpinë e Plqeve “Orenda”, ka bërë me dije se vajza e tij ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Më tej ai është shprehur se kanë marrë edhe një avokat për rastin. Ndërkohë, kujtojmë se ditën e djeshme babai i infermieres i kërkoi falje familjes së të moshuarës dhe kërkoi që për vajzën e tij të veprojë drejtësia.

Ditën e sotme Aurona Pelaj, Altina Rezhepi dhe Remzie Kuqi, kanë dhënë dëshminë e tyre për ngjarjen e rëndë, ndërsa Policia i ka ndaluar për 48 orë.

Ngjarja e rëndë u raportua ditën e djeshme, ndërsa në medie qarkulloi një video me pamje shqetësuese, ku infermierja Pelaj qëllonte të moshuarën dhe koleget e saj regjistronin skenën dhe zbaviteshin.

Pas kësaj Policia arestoi 3 infermierët, ndërsa e moshuara u nxorr menjëherë nga qendra. Bamirësi Halil Kastrati i siguroi asaj një vend strehimi në Shtëpinë e themeluar  nga ai vetë “Jetimat e Ballkanit”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.