I bënë thirrje qeverisë të vaksinohej pa radhë që t’i shpëtonin jetën, vjen lajmi për shkrimtaren Mira Meksi

319
0

Shkrimtarja dhe perkthyesja e njohur Mira Meksi eshte vaksinuar diten e sotme jashte radhe.

Lajmin e ben me dije vete ajo ne rrjetet sociale. Meksi falenderon kryeministrin Rama dhe Manastirliun.

Pak dite me pare u shpernda thirrja qe ajo te vaksinohej pa radhe per ti hapur rruge kurimit te saj jashte shtetit per semundjen e rende nga e cila vuan.

POSTIMI I PLOTE

Miqte e mi, dashamires, jeni aq shume sa nuk jua permend dot emrin. Por zemra ime ju njeh te gjitheve. Me keni prekur shpirtin me solidaritetin tuaj, me keni dhene force dhe energji per ta perballuar semundjen. Ju jam perjetesisht mirenjohes. Ju uroj se pari shendet dhe force njerezore ne keto kohera te zeza! Ka drite ne fund te tunelit!Falenderoj nga zemra Kryeministrin Rama dhe Ministren Manasterliu qe me mundesuan vijimin e trajtimit te metejshem te semundjes! Zoti me ne te gjithe!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.