Hyri në fushë dhe takoi djemtë e Kombëtares, ja kush është shqiptari që ndërpreu ndeshjen Shqipëri-Itali

365
0

Ndeshja Shqipëri-Itali u ndal për disa sekonda në minutat shtesë, pasi një tifoz hyri papritur në fushë.

Sipas mediave kosovare, tifozi është Sami Rexhepi nga Skenderaj, i cili jeton në Duseldorf të Gjermanisë.

Rexhepi vrapoi drejt lojtarëve kuqezi në fushë, por menjëherë ndërhyri stafi i UEFA-s, duke e nxjerrë jashtë, ndërkohë që u kujdesën që ky moment të mos transmetohej në ekran.

Në pamjet e siguruara nga Top Channel shihet momenti i largimit të shqiptarit nga fusha blertë.