Hiqni pluhurin nga mobiljet me këtë pastrues të fuqishëm shtëpiak!

554
0

Ky pastrues shtëpiak është i sigurt për t’u përdorur, pasi nuk përmban asnjë kimikate dhe përbërësit që janë lehtësisht të arritshëm dhe të lirë. Për më tepër, duke shtuar disa pika të vaji të preferuar esenciale ju mund të krijoni një pastrues efektiv dhe të këndshëm. Përdor përbërësit e mëposhtëm:
Vaj ulliri. Jo vetëm që pastron mobiliet, por riparon sipërfaqet e dëmtuara, por rikthen ngjyrën e tyre natyrore dhe shkëlqen gjithashtu! Ju mund ta përdorni këtë për të gjitha llojet e sipërfaqeve, duke përfshirë metal, qelq, dhe ato prej druri.
Vaj esencial limon. Ai posedon vetitë antibakterike dhe antiseptike, të cilat e bëjnë të mundur parandalimin e akumulimit të baktereve dhe marimangave të pluhurit. Lë një erë të natyrshme dhe freskuese në mobilje dhe rreth shtëpisë.
Uthull e bardhë. Acidet e saj kanë aftësinë për të hequr pluhurin, si dhe njollat e vështira në çdo objekt në shtëpinë tuaj. Është efektive në heqjen e pluhurit, lë një parfum natyral dhe gjithashtu shkëlqen mobiljet.

Të gjithë çka duhet të bëni është që t’i përmbaheni udhëzimeve të mëposhtme:
Përbërësit:

1 shishe me spërkatje (450 ml)
1 leckë microfiber
2 lugë gjelle vaj ulliri
½ lugë çaji vaj esencial limoni
½ filxhan uthull e bardhë
2 gota ujë

Udhëzime:
Së pari, kombinoni vajin e ullirit dhe vajin esencial të limonit. Pastaj, shtoni ujin dhe uthullën e bardhë në përzierjen e përgatitur më parë. Kur të përzihet mirë, derdhni përzierjen në një shishe me spërkatje dhe lëreni për rreth 5 minuta para se të pastrohet me një leckë mikrofibre. Hapi tjetër: jepini mobiljeve tuaj një shkëlqim natyral! Ju duhet vetëm: 4 lugë gjelle vaj ulliri (64g); 2 lugë gjelle lëng limoni (10ml). Udhëzime: Përzieni përbërësit mirë dhe të aplikoni mbi mobiljet. Në fund fshijeni me një leckë.

Burimi: Healthylifevision
©gatuajshendetshem/a.c./shqiptari.net