Hedh shkrepsen e ndezur dhe largohet, videoja shfaq momentin kur një person ndez zjarrin

1499
0

Nje video e publikuar nga karabinierët në Itali tregon momentin teksa një piroman, ndez në mënyrë të qëllimshme një zjarr pranë Montesarchio, një qytezë 50 km larg Napolit.

Në pamje duket një person teksa ndez shkrepsën dhe e vendos atë në bar para se të largohet me shpejtësi. Burri u vu në pranga nga policia.

Me temperaturat që kanë arritur në 40 gradë celsius në jug të Italisë, erërat e nxehta kanë ndihmuar në përhapjen e flakëve rreth zonës. Brigada e zjarrëfikësve njoftoi të dielën se këtë vit, në periudhen mes 15 qershorit dhe 8 gushtit ka pasur një rritje prej 70 perqind në numrin e ndërhyrjeve që kanë bërë për shkak të flakëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.