Situata e koronavirusit ne Itali, shtyn gjendjen e jashtëzakonshme deri ne kete date

903
0

Situata në Itali duket se nuk është aspak e mirë pasi gjedja e jashtëzakonshme mund të shtyhet shumë më gjatë se sa mund ta mendonim. Kryeministri italian, Giuseppe Conte, tregoi se qeveria do ti propozojë parlamentit zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme deri në fund të janarit 2021.

Kreu i qeverise foli pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave të mërkurën për pandeminë duke thënë se situata mbetet kritike dhe kurba e infeksionit mbetet nën kontroll. Ndërkohë Conte shtoi se nuk duhet të mungojë vëmendja nga shteti dhe qytetarët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.