Hapet valixhja e dyshimtë në qendër të Fierit, policia jep alarmin, rrethon zonën por zbulon se ajo ishte..

3
0

Një valixhe e dyshimtë është gjetur në qendër të Fierit pranë një marketi. Mësohet se policia ka vendosur shiritin e sigurisë në zonë dhe nuk po lejon qytetarët që të lëvizin aty pranë.

NJOFTIMI

Informacion paraprak

Në orën 10:30, jemi njoftuar se në lagjen “Apollonia”, Fier në anë të rrugës është konstatuar një valixhe e mbyllur.

Shërbimet e Policisë kanë vendosur perimetrin e sigurisë në vendngjarje dhe po verifikojnë rastin. Janë njoftuar forcat xheniere për të kryer veprimet e mëtejshme.

Pas konstatimit, policia vuri perimetrin dhe njoftoi skuadrën antieksploziv.

Nga këqyrja e kamerave dhe verifimeve nga shërbimet e Policisë, rezultoi se valixhja ishte bosh dhe është harruar nga një punonjëse e pastrimit të rrugëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.