Hajduti futet ne shtepine e nje nene te vetmuar per te vjedhur por ajo qe ben aty do t’ju habisë

569
0

Hajduti futet ne shtepine e nje nene te vetmuar per te vjedhur por ajo qe ben aty do tju habisë.

Nje hajdut ne qytetin e Rrogozhines futet në shtepinë e nje nene te moshuar pasi pa qe ajo nuk ndodhej aty.
Pasi kontrolloi mire neper shtepi ai nuk gjeti gje pervec se nje kulete me pak te holla.
Pasi u lodh duke gerrmuar ne shtepi ai ulet ndez nje cigare ben nje kafe turke dhe hap televizorin per tu shplodhur.
Pasi pi disa cigare ai i shkund ato ne tavullen e gjendur perball per te mos i ber pis shtepine nenes qe jetonte e vetme.
Dhe pasi piu disa cigare ai konsumoi nje molle duke i qeruar dhe lekuren. E ze gjumi ne kolltuk dhe kur vjen mengjesi ai largohet.
Me vone vjen nena ne shtepi por nuk habitet nga rremuja por nga tavulla e mbushur me duhan dhe mollen e qeruar dhe filxhanin e kafese pasi ajo nuk pinte duhan dhe nuk kishte ngrenë molle.
Hajdut me i edukuar se ky nuk eshte pare ne historine e vjedhjeve boterore.

10gjera.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.