Habit Sazan Guri: Ku ta gjesh të zër COVID-i, nuk ke nevojë për vaksinë

371
0

Ambientalisti i njohur Sazan Guri thotë se njerëzit frikësohen nga COVID-i, por ku ta gjesh që të kapesh se nuk detyrohesh të bësh vaksinën.

Guri ka treguar se një mik i tij artist ka bërë testin e Covid dhe ka dalë negativ. Ndërkaq shton se mjeku i ka thënë se më mirë të ishte pozitiv pasi gripi nuk është i rrezikshëm tani. Por ai ka theksuar se ky mjek sipas Gurit po atë ditë në darkë ka dalë e ka thënë se virusi është i rrezikshëm.

Ka njerëz që kanë frikë pse kapen me grip?! Po ku ta gjesh që të kapeni, që dmth nuk ke nevojë të bësh vaksinë. A i analizoni fjalët, jo vetëm të miat, por edhe të doktorëve psh dr. Sulcebe, mqs nuk u kapën shumë veta nga covidi këtu në Shqipëri, shqiptarët duhet t’i nënshtrohen vaksinimit. Pra, ku ta gjesh që të kapesh, pra pse na mbajnë ende mbyllur. Po Suedia qe nuk u mbyll, e as maska e doreza nuk vuri, pse u kap sikur një person me pak, pse vdiqën sikur një person me pak, ose njësoj xhanëm. Pra nuk qenka as maska, e as doreza, e as mbyllja, e as larja e duarve, etj., Zgjidhja? Sepse mbyllur apo jashtë, gripi mortje mori te vetët, si ujku ne vath. Po tani na kuptuat. Doni dhe një fakt, njeriu im artist publik, bëri kitin, doli negativ dhe u kënaq, mos i tha dr. më në zë sot qe na porosit për Covidin, se do ishe mirë të dilje pozitiv, se gripi tani nuk është i rrezikshëm tha ai, në darke po atë ditë doli e tha gripi është ende i rrezikshëm, po tani e kupton lojën??”,  shkruan Guri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.