Habit komentatori kosovar: S’e dua Shqipërinë o vëlla, kemi kombëtaren tonë me të mirë se të Shqiërisë (VIDEO)

647
0

Komentatori i njohur sportiv Andin Lokaj ka habitur të gjithë me deklaratën e tij.

I ftuar në emisionin “Imazh” në RTK, Lokaj tha se nuk do të ndjekë ndeshjen Shqipëri- Islandë,

sepse nuk e do më kombëtaren kuqezi, pasi tashmë ka kombëtaren e Kosovës e cila është më e mirë se ajo e Shqipërisë

“Unë nuk e dua Shqipërinë o vëlla, e dua Kosovën. Kosova e ka kombëtaren e vet, e ka shtetin e vet dhe e ka flamurin e vet”, deklaroi Lokaj.