Gruri derdhet lumë në autostradën Tiranë-Durrës, dalin detajet

72
0

Një kamion i cili po tranportonte grurë është përmbysur në autostradën Tiranë-Durrës.

Sipas uniformave blu mësohet se rreth orës 14:05 të ditës së sotme, shtetasi A. A., duke drejtuar kamionin të ngarkuar me grurë, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe për pasojë mjeti ka dalë nga rruga.

Fatmirësisht si pasojë e aksidentit ka vetëm dëme materiale, ndërkohë nga videot e publikuara shihet se si rruga është përmbushur përlot me grurë.

Njoftimi i plotë:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 12.08.2022, rreth orës 14:05, në autostradën Durrës-Tiranë, shtetasi A. A., duke drejtuar mjetin (kamion të ngarkuar me grurë), dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe për pasojë mjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë e aksidentit janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.