Gruaja gjen një qen të uritur të ngecur në kanal dhe e merr me vete, por ja si u transformua ai, nuk do ta besoni

742
0

Nje qen i vogel gjahu ishte në prag të vd*ekjes, pasi kaloi një muaj të tmershëm i bllokuar në një kanal. Ajo kishte ngrënë mbështjellëse plastike dhe gurë për të mbijetuar. Video nxjerr në pah rimëkëmbjen e tij të pabesueshme.

Një admirues kafshesh, i cili dëgjoi se një qen i uritur ishte hedhur në një kanal në Bali, Indonezi, raportoi Story Trender. Ai mori të afërmin e tij, i cili është veteriner, per te shpetuar qenin. Më vonë, qeni u vu nën kujdes intensiv.

Qeni i gjore i kequshqyer peshonte rreth 9 kg në kohën e shpëtimit. Qeni i gjore më vonë u quajt Goldie.

Qendra për adoptimin dhe rehabilitimin e qenve (BARC) trajtoi Goldien, dhe mrekullisht, ai filloi të shërohej. Një zonjë me emrin Sandy Button mori Goldien në krahet e saj.

Sandy tha: “Qeni kishte lëngje në mushkëri,disa sende të huaja brenda aparatit te tretjes, pasi kishte mbijetuar duke ngrënë gjithçka që mund të gjente. Kishte mbetje plastike, gurë dhe gjëra të tjera që kishin bllokuar aparatin e tretjes, duhej patjeter te operohej “

E gjithë dashuria dhe dhembshuria e bënë transformimin e ketij qenushi befasues.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.